Donald Trump amerikai elnök legalább 30 napra szünetelteti a kanadai importra kivetett, fenyegető vámokat - közölte Justin Trudeau miniszterelnök hétfőn az X-en közzétett bejegyzésében.
Donald Trump nemrég azt mondta, hogy nagyon jól sikerült a kanadai miniszterelnökkel, Justin Trudeau-val folytatott telefonbeszélgetése - számolt be a CNN.
A mexikói peso árfolyama stabilizálódott, miután az Egyesült Államok egy hónappal elhalasztotta a mexikói termékekre kivetendő 25%-os vámok bevezetését. A döntés pozitívan hatott a pénzpiacokra, és enyhítette a kereskedelmi feszültségeket a két ország között. Az esemény hatására a peso visszanyerte korábbi veszteségeit, és erősödni kezdett a dollárral szemben.
Donald Trump frissen bejelentett vámjai alapjaiban rengethetik meg Észak-Amerika kereskedelmi viszonyait, különösen az autóiparban. Bár a vámemelés minden Kanadából és Mexikóból érkező terméket érint, az autógyártók és beszállítóik különösen nehéz helyzetbe kerülhetnek. Az intézkedés nemcsak az autók árát növelheti, hanem a teljes ellátási láncra is komoly hatással lehet.
Az Ontario tartomány kormánya bejelentette, hogy keddtől kezdve minden amerikai alkoholterméket kivon az állami szeszesital-üzletek polcairól. A döntés válaszlépés Donald Trump amerikai elnök intézkedésére, aki 25 százalékos vámot vetett ki a kanadai importra - közölte a CNBC. Más tartományok is hasonló döntéseket hoztak.
Az Európai Unió határozottan reagálni fog, ha az Egyesült Államok vámokat vet ki az unióra, mondta az Európai Bizottság szóvivője.
Kanada 25 százalékos vámot vet ki az amerikai árukra 155 milliárd kanadai dollár (106 milliárd amerikai dollár) értékben - jelentette be Justin Trudeau kanadai miniszterelnök szombati ottawai sajtótájékoztatóján.
Donald Trump 25%-os vámot vetett ki a kanadai importtermékekre, ami éles ellenállást váltott ki Kanadában. Mark Carney jövendőbeli és Justin Trudeau jelenlegi kormányfő határozott válaszlépéseket ígértek, miközben a gazdasági szakértők súlyos következményeket jósolnak mindkét ország számára.
Justin Trudeau kanadai miniszterelnök "erőteljes reakciót" helyezett kilátásba az amerikai importvámok megemelésére, Claudia Sheinbaum mexikói elnök pedig közölte, hogy "hideg fejjel" várja Donald Trump amerikai elnök beígért intézkedésének szombati életbe léptetését.
Chrystia Freeland volt kanadai pénzügyminiszter, aki Justin Trudeau miniszterelnöki székére pályázik, konkrét ellenintézkedéseket, egy "megtorló listát" vázolt fel arra az esetre, ha az Egyesült Államok vámokat vetne ki a kanadai árukra - tudósított az AP.
Az Amerikai Egyesült Államok szövetségi államainak listája már 1959, Alaszka és Hawaii csatlakozása óta változatlan. Időről időre azonban meglepő és kevésbé meglepő javaslatok érkeznek a következő, 51. amerikai államra. Donald Trump megválasztott elnök december végén egy hajmeresztő állítással sokkolta le a nyilvánosságot: szerinte akár Kanada is csatlakozhatna az Egyesült Államokhoz. Vajon mennyire mozgatta meg az internetezők fantáziáját ez a mindenképpen ambíciózus elképzelés? Cikkünkben a Google Trends adataira támaszkodva megnéztük, milyen hullámokat vetett a Google-keresések terén a téma.
Justin Trudeau kanadai miniszterelnök ismételten világossá tette vasárnap, hogy Kanadának nem áll szándékában az Egyesült Államok 51. tagállamává válni - írja a BBC.
Justin Trudeau kanadai miniszterelnök hétfőn bejelentette, hogy amint megválasztják utódját a Liberális Párt élére, lemond a párt és az ország vezetéséről. A több mint 9 éve kormányzó Trudeau-ra hónapok óta nyomás nehezedett, hogy lépjen hátrébb, a közvélemény-kutatások szerint ugyanis a liberálisok az idén októberig megtartandó parlamenti választáson óriási vereséggel nézhetnek szembe. Az elkerülhetetlennek tűnő kudarcot Pierre Poilievre-nek, a Konzervatív Párt három éve berobbant harcias vezetőjének a számlájára írhatják, akit bár rendszeresen Donald Trump megválasztott amerikai elnökkel állítanak párhuzamba, nem feltétlen értenek egyet mindenben. Abban főleg, hogy Kanadának az Egyesült Államok részévé kellene válnia.
Justin Trudeau kanadai miniszterelnök kedden elutasította Donald Trump megválasztott amerikai elnök felvetését, hogy Kanadát "gazdasági erővel" az Egyesült Államok 51. tagállamává tegyék. Dánia miniszterelnöke, Mette Frederiksen pedig elítélte Trump Grönland megszerzésére irányuló terveit, és megjegyezte: nem hinné, hogy az USA katonai vagy gazdasági erővel meg akarná szerezni az autonóm területet.
Donald Trump megválasztott amerikai elnök hétfőn Justin Trudeau kanadai kormányfő lemondása nyomán a Truth Social közösségi oldalán felvetette, hogy Kanada 51. tagállamként csatlakozhatna az Egyesült Államokhoz.
Justin Trudeau, Kanada miniszterelnöke, bejelentette lemondását, miután több mint kilenc évig vezette az országot. A gyengülő népszerűség és pártján belüli lázadás nyomására hozta meg döntését. Trudeau a Liberális Párt vezetőjeként is távozik, de átmeneti jelleggel továbbra is betölti a miniszterelnöki tisztséget, amíg utódját ki nem választják. Az új vezetőnek gyorsan fel kell készülnie a közelgő választásokra, ahol a konzervatívok a közvélemény-kutatások szerint esélyesek – számolt be a Bloomberg.
A Nobel-díjas közgazdász szerint jelenleg rossz irányba haladnak a folyamatok.
Nemesi Péterrel, az OTP Alapkezelő kvantitatív stratégiai elemzőjével beszélgettünk.
Az ehhez szükséges megállapodásokat már részben meg is kötötte a kormány.
A következő két hétben újabb egyeztetés jöhet a háború lezárásáról.
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter Ankara szerepvállalásáról nyilatkozott.
A magyar közlekedéstörténet legnagyobb szállítmánya 750 tonnát nyom.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.